Back BMW Motorrad Club Lithuania sezono atidarymas 2020
6 birželio

BMW Motorrad Club Lithuania sezono atidarymas 2020

BMW Motorrad Club Lithuania gimė ne iš karto. Pirmiau atsirado Facebook grupė/virtualus klubas BMW Motorcycle Owner’s Club Lithuania, o tik po to, tų pačių metų rudenį, Europos BMW klubai oficialiai priėmė mus į savo šeimą, todėl pirmasis BMW sezono atidarymas Lietuvoje įvyko dar nesant oficialiu klubu. Taigi, trumpai apie pirmąjį sezono atidarymą.

BMW motociklai turi prasmingą istoriją, o jų gerbėjų ratas platus. Netrūksta jų ir Lietuvoje, ir kaip tik todėl motociklų entuziasto Marijaus Aukštikalnio iniciatyva kuriamas klubas „BMW Motorcycle Owner’s club Lithuania“, – rašoma pranešime.

Nors viskas prasidėjo tik šių metų vasario 16-ąją, šiuo metu ši bendruomenė jau vienija daugiau kaip 400 bendraminčių. Tarp narių – ir lenktynininkai, žinomi keliautojai bei senovinių BMW motociklų savininkai, kurie pirmąjį klubo sezoną pradėjo kelione vienais gražiausių Lietuvos kelių.

Motociklą vairuoju nuo 2012-ųjų. Anksčiau kreivai žiūrėjau į motociklininkus ir prisiekinėjau, kad pats tai niekada juo nebūsiu. Bet laikui bėgant pastebėjau, kad motociklus pradėjo vairuoti nemažai pažįstamų, draugų, žinomų intelektualių žmonių, tad pradėjau domėtis ir taip pamačiau kitą motociklizmo pusę. Dabar turiu jau ketvirtą motociklą, o absoliuti dauguma šalia manęs esančių žmonių yra šios bendruomenės dalis“, – pasakoja klubo įkūrėjas Marijus Aukštikalnis.

Kurdamas klubą M.Aukštikalnis su kolega A.Lukoševičiumi juokėsi, kad bus vieninteliai jo nariai. Bet būti vieninteliais jo nariais irgi būtų linksma. Vis dėlto, praėjus vos penkiems mėnesiams, jų skaičius jau perkopė 400. Prie bendruomenės prisijungė ir „Praeities žvalgas“ Šarūnas Jasiukevičius, kelionių organizatorius Audrius Sutkus, keliautojai Julius ir Ingrid Berger ir daug kitų. Be to, tai ne vien naujų BMW vairuotojai, tarp narių yra ir tokių istorinių modelių, kaip 1974 m. „BMW R60/6“ ir 1976 m. „BMW R75/6“, savininkai. Taip pat ne vienas vairuoja į „Café racer“ tipo motociklus perdarytus BMW modelius.

Klubo tikslas – suvienyti žmones, mylinčius BMW motociklus, kad šie galėtų atrasti bendraminčių, dalintis informacija ir patarimais bei kartu dalyvauti renginiuose.

Pirmasis klubo renginys – sezono atidarymas – įvyko birželio 6 d., kurio starto vieta tapo „Krasta Auto“ salonas Kaune.

„Palaikome šią iniciatyvą ir džiaugiamės matydami, kaip entuziazmo vedini BMW motociklų mėgėjai taip greitai subūrė didžiulę bendruomenę. Ji yra atspindys, kad BMW motociklai visų pirma yra gyvenimo būdas, aistra, dovanojanti laisvės pojūtį, naujus nuotykius ir potyrius. Tą supranta ir atranda vis daugiau šalies gyventojų, todėl motociklininkų bendruomenė mūsų šalyje auga ir bręsta“, – sakė oficialaus „BMW Motorrad“ atstovo Lietuvoje „Krasta Auto“ vadovas Aurimas Tamašauskas.

Pirmasis suvažiavimas buvo gerokai didesnis, nei tikėjosi jo organizatoriai – iš viso susirinko apie 100 motociklininkų. Tarp jų – ir „Krasta Auto Kaunas“ direktorius Artūras Dambrauskas, pasaulinių tepalų gamintojų atstovai, patys vairuojantys BMW motociklus ir daug kitų.

Renginio video: https://youtu.be/P9OcMyBPx_s

Renginio straipsnis su nuotraukų galerija: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/moto/lietuvos-bmw-motociklu-klubas-atidare-pirmaji-sezona-1094-1339984